Тема. Дикі та свійські
тварини
Мета:
ознайомлювати учнів з істотними ознаками диких і свійських тварин; учити визначати, яку користь приносять
свійські тварини людині; формувати уміння їх
розпізнавати за істотними зовнішніми ознаками, місцем мешкання, способом
харчування; розвивати логічне мислення через завдання на порівняння, доведення,
вилучення зайвого, встановлення взаємозв’язків між тваринами;виховувати спостережливість,
пізнавальний інтерес до тварин, дбайливе ставлення до них.
Хід уроку
І.Організаційний момент.
Я всміхаюсь сонечку – здрастуй золоте!
Я всміхаюсь квіточці –хай вона
цвіте!
Я всміхаюсь друзям – зичу їм тепла.
Гостям усміхаюся – зичу їм добра!
А тепер зручно сідаємо
Наш урок-мандрівку починаємо.
-
На лісовій
галявині ,
-
Де дзюркоче
струмок ,
Сьогодні проведемо
Незвичайний наш урок.
Ми
у лісі, друже, глянь,
Повен
ліс дивувань:
Тут
звірів навчають
У
справжнісінькій школі.
Учитель
– тітонька Сова
Зібрала
учнів доволі.
-Сьогодні ми запрошені на урок до
тітоньки Сови , в її наукове дупло. Саме зараз туди вирушає лісовий автобус .А
мандрувати ми будемо не самі, а зі звірятами, які поспішають до школи. Щоб
потрапити до автобусу, треба виконати певні завдання тітоньки Сови .
Звірята неспроможні виконати завдання
самостійно, тому просять вашої
допомоги.
Допоможемо, діти?
-Завжди вирушаючи в мандрівку необхідно дізнаватися про
погоду. Це ми і зробимо зараз.
Отож,
дізнаємося про погоду сьогоднішнього дня.
1. Вправа «Погода»
-Яка зараз пора року?
-Який місяць?
-Яке число?
-Тепло чи холодно надворі?
-Який стан неба?
-Яка температура повітря?
-Чи були сьогодні опади, коли ви йшли до
школи?
II. Повідомлення
теми і мети уроку
-Ось
наш автобус мчить казковим лісом. Першим в наш в автобус хоче сісти Білочка, але для цього їй
треба отримати квиток.
-Скажіть, де живе білочка?
-Як називаються тварини, що живуть у лісі?
-Як називаються тварини, що живуть поруч з людиною?
- Сьогодні на уроці ми дізнаємося про життя диких і свійських тварин, уточнимо і
перевіримо наші знання про користь , яку приносять свійські та дикі тварини,
та будемо вчитися дбайливо доглядати за
свійськими тваринами.
III. Вивчення нового матеріалу
-Яке ж завдання
білочці потрібно виконати?.
1.Гра «Розподіліть тварин на
групи».( за малюнками на дошці)
Кожен учень виходить до дошки і
кладе малюнок у певну групу.
5)
Порівняйте і зробіть висновок.
Дикі
|
Свійські
|
|
Домівка
|
Будують
самі
|
Будує
людина
|
Харчування
|
Добувають
самі
|
Дає
людина
|
Потомство
|
Піклуються,
самі
|
Допомагає
людина
|
Висновок
|
Не
залежать від людини
|
Залежать
від людини.
|
-Молодці, діти, ви допомогли Білочці
придбати квиток на автобус, бо добре виконали завдання, яке приготувала
тітонька Сова . Подивіться , яка Білочка
задоволена.
-А хто ж наступний
проситься до нашого автобусу? Та це ж Їжачок .
Йому тітонька Сова загадала виконати таке завдання.
6)
Розгляньте малюнки. Назвіть дорослих тварин та їх дитинчат.
(за малюнками на дошці)
- Що
спільного у ведмедя, білки. Зайця? (Це дикі тварини, тому що вони самі
добувають собі їжу, знаходять або будують собі житло, піклуються про своє
потомство.)
— Чим
відрізняються від диких тварин корова, курка, свиня? (Ці тварини живуть поряд
із людиною. Вона
піклується про їх їжу, житло, здоров'я.)
— Як
назвати одним словом цих тварин? (Це свійські тварини.)
—Яких ще свійських тварин ви знаєте?
-
Молодці,
діти, ви із цим завданням впоралися добре. Їжачок вам вдячний. Бачте , як він
вами пишається.
-
А ось уже на наш автобус чекає Мишка.
А завдання для неї приготували таке.
7) Робота за малюнками.
Учитель відкриває на дошці малюнки із
зображенням тварин:
миша,
собака, кішка, півень, качка.
— Яка
тварина тут «зайва»? Поясніть чому. (Миша не свійська тварина, оскільки вона не є
корисною людини)
— Розкажіть,
яку користь приносять свійські тварини.
-Ось і Мишка мчить автобусом до лісової школи
-Діти , а хто
наступний проситься до нашого автобусу? Та це ж Зайчик, який витирає слізки, бо
гадає ,що не впорається із завданням
самостійно. А завдання буде таким.
— Відгадайте
загадки.
• Сама строката, їсть зелене, дає біле. (Корова)
• Хто не пряде, не тче, а людей одягає? (Баран,,
вівця)
• У кого роги довші за хвіст? (Коза).
• Хвіст гачком, ніс п'ятачком. (Свиня)
— Як можна назвати всіх цих тварин? (Свійські
тварини)
— Дикі
тварини живуть у природі самостійно: добувають собі їжу, будують житло,
доглядають за своїм потомством. Звідки з'явилися свійські тварини?
—Дуже давно,
коли ще не було міст, машин і книг, люди мешкали в печерах. Вони боялися
величезних страшних хижаків. Нашим пращурам постійно хотілося їсти, дуже рідко
вони знаходи
или собі їжу. Одного разу одна розумна людина почала підгодовувати вовків, які
ходили біля її житла. Поступово вовки стали добрішими, а їх дитинчата звикли до
людини, почали жити поряд із нею. Вони стали вже не дикими, а свійськими;
Так з'явилися собаки. Вони навчились
охороняти людину від ворогів, допомагали їй шукати і добувати собі їжу. Минав
Час. Кількість друзів людини поміж тварин зростала. Тепер людина вже не могла
жити без своїх свійських друзів і помічників.
— Чим свійські тварини відрізняються від
диких? (Люди годують їх, будують їм житла, піклуються про їх потомство.)
— Чим
вони платять людям за їх любов, ласку, увагу? Діти відповідають, а учитель
фіксує відповіді дітей та схемі.
М'ясо, сир, молоко, шкіра,
яйця, пух, пір'я, шерсть,
Свійські
тварини
мед, віск, ліки, охорона житла, Людина
транспортний
засіб, спілкування
— До
свійських тварин належать не лише різноманітні звірі (корова, вівця, коза, свиня,
кінь).
— Правильно, свійські тварини — це ще
і птахи (кури, гуси, качки), і риби (короп), і комахи (бджоли, шовкопряд).
- Молодці,
діти,тепер Зайчик придбав квиток і буде разом з нами мандрувати до лісової школи.
--А зараз невеличка зупинка для
перепочинку.
Звірі в лісі проживають
І роботу також мають.
Тож виходять на полянку
І зарядку роблять з ранку.
Встали й ми побіля парт.
Встали всі? Мершій на старт.
Лапки вгору, лапки вниз,
Землі - матінці вклонись.
Сонцю руки простягни.
До проміння поверни.
А тепер прогнімо спини,
І замремо на хвилину.
Розігнулись, пострибали,
Потім трішки політали
І за парти посідали.
-
Наша
подорож продовжується і наступною у
автобус проситься Лисичка.
Тітонька
Сова пропонує їй пограти в
гру «Незавершене речення». Давайте
допоможемо Лисичці.
а) Тварини, які самі добувають собі їжу,
захищаються від ворогів, самі влаштовують собі житло, виводять потомство, називаються...(дикими)
б) Тварини, яких розводять люди, годують і
захищають їх, будують для них житла, піклуються про їх потомство, називаються...(свійськими)
1.Робота з
підручником(с.54)
2.Робота в
зошиті(с.21)
-
Молодці!
Лисичка дуже вдячна, бо тепер Лисичка
тепер і вона є пасажиром нашого
лісового автобуса.
-
Наша подорож
продовжується і наступним до автобусу просяться
Ведмедик і Вовчик. Цікаво,
які завдання приготували їм тітонька
Сова.
1) З'єднайте назви свійських тварин і те, що від
них отримує людина.
Корова _ яйця
кури — молоко, сир, масло
вівці мед
бджоли шерсть
дупло
|
нора
|
гніздо
|
хатка
|
барліг
|
конюшня
|
свинарник
|
вівчарня
|
корівник
|
курник
|
— Людина
постійно піклується про свійських тварин: годує, чистить, стежить за їх
здоров'ям. Улітку для свійських тварин заготовлює корми, до настання холодів
утепляє житла. Узимку і навесні у свійських тварин народжуються дитинчата. Чи
знаєте ви, які у кого
дитинчата?
1)Учитель
називає дорослу тварину, а діти — дитинчат цієї тварини.
Наприклад:
Свиня — (поросята)
Кодова —
(телята)
Качка — (качата) Гусак — (гусенята) Кінь — (лошата)
Вівця — (ягнята)
Кішка — (кошенята)
-
Ви просто молодці, що допомогли і Вовчику з Ведмедиком виконати завдання та придбати квиток.
-
Ось
наш лісовий автобус з звірятами –
школяриками під’їхав до наукового дупла.
-
Усі
завдання, які підготувала тітонька Сова для звірів, ми допомогли виконати,і цим самим допомогли
звірятам .І вони вам за це дуже
вдячні.
-
А
тітонька Сова , щоб краще ми запам’ятали
вивчене на уроці пропонує вам відгадати
голоса тварин:назвати тварину і визначити вона є дикою чи свійською.
—Що нового ви
дізналися на уроці?
—Назвіть диких
тварин нашого краю.
— Назвіть
свійських тварин нашого краю.
-Чи сподобався вам
урок?
Тема: Введення текстової інформації за допомогою клавіатури. Значення клавіш «Enter», «Shift», «CapsLock», «Backspace», «Delete». «Клавіатурний тренажер». Відпрацьовування навичок уведення тексту.
Тема: Яку форму має горизонт?
Конспект уроку з предмету "Сходинки до інформатики"
Тема: Введення текстової інформації за допомогою клавіатури. Значення клавіш «Enter», «Shift», «CapsLock», «Backspace», «Delete». «Клавіатурний тренажер». Відпрацьовування навичок уведення тексту.
Мета:
- виховувати дбайливе ставлення до пристроїв комп’ютера;
- розвивати увагу.
Обладнання програмне забезпечення: клавіатурний
тренажер, папки «Практичні роботи з інформатики 3 клас»
Вимоги до учнів: знати назву і
призначення основних клавіш на клавіатурі.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1) Розминка
Дайте відповідь на запитання:
- Яку траву впізнають навіть незрячі люди?
(кропиву)
- У кого вуса довші за ноги? (у таргана)
- Яка гілка не росте на дереві? (залізнична)
- Що буває з вороною після третього року життя?
(починається четвертий)
- Яка пташка найменша у світі? (колібрі)
2) Повторення правил техніки безпеки
- Незнайко вбіг до класу і почав кричати на свого
товариша, який зайняв його місце.
- Коли Незнайко працював із клавіатурним
тренажером, то не все виходило відразу: весь час натискаючи клавішу Е, тренажер
не спрацьовував, тоді Незнайко вирішив провчити тренажер і почав тиснути
клавішу ще сильніше.
III. Вивчення нового матеріалу
1) Оголошення теми і мети уроку
2) Вивчення нового матеріалу
Учитель розповідає про групи клавіш, окремі
клавіші, способи перемикання мовних режимів.
3) Фізкультхвилинка
Любить вчитися наш клас,
Та відпочивати час.
Нумо, разом всі присіли
І нагору полетіли.
Піднімаємось все вище,
Висота стає все ближче!
IV. Практична робота
1) Робота із зошитом
Завдання 1.
Відмінність: різні вмісти верхніх регістрів, це
відбувається, якщо натиснути клавішу Shift.
Завдання 2.
1. Вилучає символ ліворуч від курсору
2. Вмикає і вимикає режими великих літер
3. + літера = велика літера
+ цифра = знак із верхнього
ряду клавіші
4. Переміщує курсор у вказаному напрямку
5. Переводить курсор на новий рядок
6. Вилучає символ праворуч від курсора.
2) Робота із комп’ютером
Учні працюють з клавіатурним тренажером «Бомбіна»
3) Релаксація
V. Пояснення домашнього завдання
VI. Підсумок уроку
Учні працюють з клавіатурним лото.
Конспект уроку з природознавства
Тема: Яку форму має горизонт?
Мета: ознайомити учнів з основними
сторонами горизонту; навчити знаходити основні сторони горизонту за Сонцем;
розвивати мислення, допитливість; виховувати пізнавальний інтерес.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.
Перевірка домашнього завдання
— Яку
форму має планета Земля? Що є цьому підтвердженням?
—
Порівняйте, якою була довжина тіні від дерева опівдні та ввечері.
Поясніть, чому довжина тіні змінюється.
2.
Слухання розповідей учнів про першого космонавта України — Леоніда
Каденюка
III.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—
Сьогодні на уроці ми подорожуватимемо нашою планетою.
Ви
дізнаєтеся, що таке горизонт (обрій), лінія горизонту та основні чотири сторони
горизонту: північ, південь, схід і захід.
IV.
ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.
Розповідь учителя
— Як
же знаходили дорогу додому древні мореплавці, мандрівники? (Міркування дітей.)
— Як
ви знаходите шлях від будинку до школи? (За певними орієнти рами.)
— З
давніх пір люди вміли орієнтуватися на місцевості, використовуючи помітні
предмети і положення небесних тіл. Вони, наприклад, говорили: «Від великої гори
підеіп у бік заходу і вийдеш до річки». Розрізняли чотири основні напрями, які
називали «сторонами світу». Зараз ми називаємо їх сторонами горизонту.
Той напрям,
де Сонце піднімається найвище і сильніше гріє, вони назвали півднем. Звідти
вітер частіше приносить тепле повітря. Протилежний напрям, де Сонце ніколи не
з'являється і звідки дмуть холодні вітри, назвали північчю. Уночі на нього
вказує Полярна зірка.
— Де
сходить Сонце, хто знає? (На сході.)
— А
сідає? (На заході.)
2.
Робота за підручником (с. 10-11)
—
Розгляньте малюнок на с. 10. Чи вам доводилося бути у полі, на відкритій
місцевості? Який простір постав перед вашими очимаї Довкола було видно поверхню
Землі. Це — горизонт, або обрій. Він має форму круга.
— Що
називають горизонтом? Що називають лінією горизонту? Які основні сторони
горизонту? Як скорочено їх записують?
—
Розгляньте малюнок. Розкажіть, як знаходити основні сторони горизонту аа
Сонцем.
Тлумачний
словничок
Слово
«горизонт» перекладається як «обмежую» — встановлюю межу.
— З
давніх часів мореплавці, вирушаючи у відкрите море, спостерігали, як берег
зникав за горизонтом. Коли люди дізналися, що Земля кругла, таємницю горизонту
було розкрито.
—
Поміркуйте! На яку сторону горизонту виходять вікна класу, коли опівдні в
них світить сонце?
3.
Фізкультхвилинка
—
Уявіть, що ви стоїте обличчям на північ (до вчителя).
— Які
сторони горизонту розташовуються навколо вас? (Ззаду — південь, ліворуч
захід, праворуч — схід.)
—
Оберніться обличчям на захід (до вікна), південь (до шаф), схід (до
дверей), північ (обличчям до дошки).
—
Підніміть праву руку, назвіть сторону горизонту (аналогічно — ліву).
V.
УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Бліцопитування
■
Земля має форму... (кулі).
■
Модель Землі — ... (глобус).
•
Земна поверхня, яку ми бачимо навкруги, називається — ... (горизонт).
•
Уявна межа, де небо нібито сходиться із землею, називається... (лінією го
ризонту).
•
Основні сторони горизонту називаються... (північ, південь, захід, схід).
VI.
Підсумок уроку.
— Що
називається горизонтом? (Земна поверхня, яку ми бачимо навколо себе.)
— Що
таке лінія горизонту? (Межа горизонту, де небо нібито сходиться із землею.)
VII.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 10
11.
—
Визначте, з якого боку знаходиться гніздо наглої знайомої Синьокрилої
Сойки, якщо на нього ніколи не світить сонце?
Комментариев нет:
Отправить комментарий